Dekorasyon Blog

Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri

Nihayet kendi yuvanızı kurma zamanı geldi ve sizi bekleyen bir görev var. Bu görev hayatınız boyunca yaşayacağınız en anlamlı görevdir. Kısa bir süre sonra eşinizle beraber yeni yuvanıza yerleşeceksiniz. Peki, evinizde yapacağınız yerleşim planı nasıl olacak?

Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri

Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri
Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri

Evinizdeki eşyaları yerleştirirken evinizin görünümü ve havası tamamen değişecektir. Aşağıdaki yazıda bulunan dekorasyon önerileri ile evinizi hem kullanımlı hem de şık bir şekilde rahatlıkla yerleştirebilirsiniz, yeni evliler için dekorasyon önerileri ile zevkle evinizi dekore edin.

Zevkinize uygun dekorasyon stili seçin

Evinizin her köşesine hâkim olacak dekorasyon şeklini belirleyebilmek için zevklerinizi gözden geçirin ve modern, minimalist hatlar mı? Küçük detaylar mı? Yoksa klasik modeller yada avangard tarz mı seviyorsunuz? Dekorasyon konusunda yaşanmışlığı bulunan mobilya veya objeleri kullanarak, vintage veya klasikle modern tarzı doğru bir şekilde harmanlayarak gotik bir tarz da tercih edebilirsiniz. Tercih sizin ve eşinizin ortak beğenilerine göre kendiliğinden şekillenecektir.

Bütçenize uygun dekorasyon ürünleri seçin

Evinizde ihtiyaç duyacağınız bütün ürünlerin listesini yapın. Sandalyeden nevresime, masadan halısına tüm ihtiyaçların listesini yaptıktan sonra, her ürünün karşısına gezerek yada araştırarak edindiğiniz fikirlere göre tahmini fiyatları yazın. Hepsini toplayarak bütçenize uygun olup olmadığını belirleyin.

Bütçenizi aşan bir rakama ulaştıysanız ilk önce zaruri olmayan ürünleri belirleyin. Fakat unutmayın ki artık her bütçeye hitap eden istediğiniz tarz ürüne ulaşmak hiç zor değil. O sebeple daha çok ürün karşılaştırması yapabilmek için daha çok gezin ve daha çok araştırın.

Eşyaları satın almadan önce evinizi hazırlayın

Kendinize ait eviniz olduğu takdirde avantajlı başlıyorsunuz demektir. Hem dekorasyon yaparken rahatlıkla evde tadilat yaparak kullanabilir, hem de kalıcı ve evinize uygun perde ve halı seçimi yapabilirsiniz. Fakat kiralayacağınız bir evde dekorasyon yapmanız gerekiyorsa, ilk önce evi tutun. Sonra bir metre ile evin her yerini ölçün ve bu ölçülere göre küçük krokiler hazırlayın.

Bir önceki yazımız olan English Home Halı Modelleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı