Bahçe & Teras

Yaz İçin Yaratıcı Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020

Yazımızda bugün yaz için yaratıcı 2020 balkon dekorasyonu fikirleri derledik. Sizde bu yaz balkon yada terasta yeni ve yaratıcı değişiklikler yaratmak istiyorsanız bu konuda ilham alabileceğiniz önerilerimiz yazımızda sizleri bekliyor.

Günler uzuyor ve ısınıyor, son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs dalgasından dolayı balkonumuzda ve terasta dışarıda olduğundan daha fazla zaman geçirdiğimiz zamanlar başlıyor. Özellikle tatillerin rezerve edilip edilmeyeceğini veya yazları evde – balkonlarda – geçirip geçirmeyeceğinizi bilmediğimiz bu belirsiz zamanda, evde neler yapabileceğiniz konusuyla daha fazla ilgileniyoruz.

Yaz İçin Yaratıcı Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020

Kalabalık şehir hayatında balkonunuz veya terasınız bir nebze olsun kendinizi rahat ve özgür hissedebileceğiniz dinlenme yerleridir ve doğrudan oturma odalarımıza bağlanır. Burada biraz temiz hava alabilir veya güneşin tadını çıkarabiliriz. Aşağıda, balkonunuzda yapabilecekleriniz için birkaç fikir bir araya getirdik. Elbette yaratıcılığınız için hiçbir sınır yok, balkonunuzun ebatlarına göre önünüzde değerlendireceğiniz yüzlerce farklı dekorasyon fikirleri olduğunu unutmamalısınız.

Balkonu şu ana kadar daha fazla depolama odası olarak kullanmış olabilirsiniz fakat güneşin etkisini giderek arttırdığı bu dönemde balkon için dekorasyon ve tasarım anlamında değişikliklere gidebilir, bu alanı küçük bir dinlenme ve rahatlama odasına dönüştürebilirsiniz. İşte size yaz için yaratıcı 2020 balkon dekorasyonu fikirleri ve öneriler.

1. Sebze ve mutfak otlar kendiniz büyütün

Yaz İçin Yaratıcı Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020
Yaz İçin Yaratıcı Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020

Şimdi kendi balkonunuzda meyve ve sebze yetiştirmeye başlamak için mükemmel bir zaman. Bir yandan, kendi kendine hasat edilen kiraz domates, biber, çilek ve otlar, süpermarketteki meyveler ve sebzelerden çok daha iyi ve taze tat alırken, diğer yandan ambalaj atıklarından tasarruf edebilirsiniz. Henüz mevcut değilse, birkaç tahtadan bir rafı kolayca monte edebilir ve boyayabilir ve istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Teneke kutulardan yapılmış kendin yap saksılar yada renkli kaplar da balkonda samimi bir atmosfer yaratır.

2. Izgara en küçük alanlarda bile kullanılabilir

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020
Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020

Hiçbir balkon bir ızgara için çok küçük değildir. Özellikle sosyal uzaklaşma zamanlarında, kendi balkonunuzdaki bir ızgara kesinlikle işe yarar. Oda arkadaşlarınızla, eşinizle veya ailenizle birlikte olun, balkonunuzda böyle bir ızgara varsa, kalabalık ortamlarda mangala gitmeniz gerekmez. Bu küçük balkon dekorasyonu hiç bir balkonun alanın çok küçük olmadığını rahatça göstermiştir. Samimi barbeküler,yada tel ızgaralar dinlenmek için tasarlanmış olan bu güzel balkonda sadece 2 metrekarede yer kaplıyorlar.

3. Terasta ev ofisi

2020 Balkon Dekorasyonu Fikirleri
2020 Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük bir bahçeye ve terasa sahip olacak kadar şanslıysanız, muhtemelen bu yaz açık alanınızı her zamankinden daha fazla kullanacak ve keyfine varacaksınız demektir. Bu kapalı teras, gölge sağlar ve dizüstü bilgisayar kullanırken bile iyi aydınlatma koşulları sağlar. Ev ofisinizi dışarıya taşıyın ve bahçe manzarasıyla çalışın, kulağa harika geliyor, değil mi?

4. Yeni tasarım seçenekleri

2020 Yeni Balkon Dekorasyonu Fikirleri
2020 Yeni Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Yüksek sezondan önce balkonunuza yeni bir görünüm vermek ister misiniz? Bu örnekte ahşap gibi görünen şey aslında alüminyumdur. Bakım gerektirmeyen alüminyum panellerden balkon korkulukları balkon için çok şık bir tasarım imkanı sunar. Ayrıca bakım gerektirmeyen, dayanıklı ve bolca farklı renk seçeneğine sahiptir.

5. Güneşlenme

Balkon dekorasyon fikirleri 2020
Balkon dekorasyon fikirleri 2020

Bu yaz balkonunuzda güneşlenmek isterseniz, küçük bir şezlong için hemen bir köşe ayarlayabilirsiniz. Şık bir halı, bitkiler ve soğuk bir içecek, balkonda otantik bir tatil hissi verir. Ayrıca dinlenme ve kitap okuma zamanlarında bu tarz bir balkon dekorasyonu kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı