Yatak odası

Vintage Yatak Odanız İle Tarzınızı Gösterin

Vintage dekorasyon, eski zamanlara ait olan dekorasyon tarzları ile günümüz dekorasyon tarzlarının iç içe geçmiş halidir. Nostaljiyi seven bireyler için oldukça önem taşıyan vintage tarz yalnızca mobilyalarda değil giyimde de kullanılmaktadır. Modernizm ve vintage tarzın birlikte uyumu nostaljiyi bugün de yaşamanızı sağlar. Peki, vintage tarzı yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Vintage Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Vintage Yatak Odanız İle Tarzınızı Gösterin
Vintage Yatak Odanız İle Tarzınızı Gösterin

Vintage tarzı dekorasyonun bünyesinde belli başlı bazı renkler daha yoğun kullanılmaktadır. Toprak renginin tonları, pastel renklerden pembe ve mavi uyumu, beyaz ve yeşil uyumu vintage tarzının ana renkleridir. Gösterişli unsurların yer almadığı vintage dekorasyonda görkemli ve dikkat çekicilik elde etmek istenirse çiçekler ve danteller bunun için yeterli olacaktır.

Giyimde de gördüğümüz eskitme tarzı mobilyalarda da görmek mümkündür. Parlak ve canlı renkler içermez ve bunun yanı sıra sade ve küçük mobilyalar yer alır. Abartıdan uzak olan vintage tarz ile yatak odası tasarımlarınız ile romantik ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski Eşyalarınızı Değerlendirin

Vintage tarz için eskitme faaliyetinden bahsetmiştik. Vintage tarzı yatak odası dekorasyonu için eski veya kullanılmayan eşyalar değerlendirilebilir. Eskileri anımsatan günümüz modası ile birleşen vintage tarzı nostaljik dekorasyonları sevenler içindir. Her oda için farklılık gösteren vintage dekorasyon yatak odasında da farklı bir görünüme kavuşur. Ahşap ağırlıklı tasarıma sahip yatak odasında kütük motifleri ile işlenmiş, eskitme bir perde kullanılabilir.

Dekoratif Ürünler

Vintage tarzı döşenen yatak odasında küçük eskitme dekorasyon ürünleri yatak odasına ayrı bir hava katacaktır. Küçük ahşaptan yapılmış ürünler ya da perdelere iliştirilebilecek ahşap tutacaklar yatak odasının vintage tarzını tamamlayacaktır. Bunun yanı sıra halı tercihlerinde de jüt ipten yapılmış özel dekorasyon ürünler vintage tarzının tamamlayıcısı niteliğindedir

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Duvar Renkleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı