Mutfak

Retro Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri

Retro mutfak dekorasyonu hakkında bilgi edinmek isteyen çoğu insan görecek ki karşılaştığı birçok modelde tamamen olmasa da kısmen çocukluğunun izlerini taşıyan ufak aksesuarlar yeni sezonda sık sık yer aldı. Mutfak dekorasyonunda adını duyurmuş dünya markaları ile küçük ölçekli üretici önümüzdeki sezonda da retro dokunuşların mutfaklarda fazlasıyla olacağını duyurdu. Eski ve yeninin buluştuğu retro mutfaklar keyfine düşkün ev sakinleri açısından çok beğeniliyor.

Retro Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri

Retro Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri
Retro Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri

Moda her platformda sık sık değişiklik gösteren ve aynı zamanda da kendisini tekrarlayan bir oluşum. Mutfak dekorasyonunda moda anlamında payına düşeni aldı. Geçmişin günümüze yansıması olan retro dokunuşlar mutfaklarda da kendisini gösteriyor.

Retro Mutfak Dekorasyonu Ve Aksesuarlar

Retro mutfak dekorasyonu yapmak isteyen profesyoneller de kendi mutfağını dekore etmek isteyen insanlarda absürt güzelliklerin bir araya geldiği retrotik birliktelikleri sağlamak amacı ile mutfaklarında özellikle mutfak dolaplarına, yemek takımlarına, perdelerine, tezgahlarına, elektrikli küçük ev aletlerine ve daha aklınıza gelebilecek bir çok şeye ekstra dikkat etmesi gerekiyor.

Olumlu sonuçlar alabilmek için retroyu iyi anlamalı ve iyi analiz ettikten sonra kendi zevk ve cebinize göre entegre etmelisiniz. Mürdüm yeşillerinin, turuncuların ve hatta eskitme ahşapların sık sık tercih edilmesi gereken, retro mutfaklar için olmazsa olmazlardan birisi de musluklardır. Oldukça iyi derecede üretilen eskinin yeni dizaynlı muslukları bile düşününce şimdiden mutfağınızın havasını değiştirmeye yetiyor

Retro Mutfaklarda Karnaval Esintisi

Retro mutfak dekorasyonu yapan iç mimarlar ya da ev sahipleri şunu bilmelidir ki; her şeyin en eskisi, en soğuk ve de koyu renklisini seçmek retro mantığına uygun değildir. Kırmızı bir retro buz dolabı ile retro tarzda tasarlanmış bir mutfak dolabının birlikte görünümü mutfağınızın karnaval yerine dönmesin eve de görsel bir ziyafete davetiye çıkartmaya yeter de artar bile.

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Mutfak Masası Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı