Dekorasyon Blog

Öğrenciler İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Hayatlarının bir bölümünü öğrenci evlerinde geçirmek zorunda kalan gençler belki de en eğlenceli zamanlarını bu ortamlarda yaşarlar. Ancak yaşantılarını daha kolay hale getirebilmek için de elde var olan eşyaların en iyi şekilde değerlendirilmesi kullanım alanını verimli hale getirmek için son derece önemlidir.

Öğrenciler İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Öğrenciler İçin Ev Dekorasyon Önerileri
Öğrenciler İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Dikkat edilecek birkaç nokta ile dekorasyonun işe yarar hale getirilmesi ve aynı zamanda şık bir görüntü elde edilmesi mümkün. İşte hem şık hem de kullanışlı bir alan elde etmek adına öğrenciler için harika ev dekorasyon önerileri

Duvarlara renkli dokunuşlar

Öğrenci evlerinde bulunan en çok eşya şüphesiz kitaplar olacaktır. Bunların etrafa saçılmış hali de oldukça dağınık bir görüntü oluşmasına sebep olur. Bunun yerine kırtasiyeden alınacak birkaç kalın ve renkli karton ile hem şık bir görüntü elde etmek hem de kitaplar için bölümler oluşturmak çok basit. Kartonları geometrik şekiller ile birleştirilerek duvara silikon yardımı ile monte etmek ve hem şık hem de kullanışlı bir bölüm oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Puf yastık ve minderler

Eve biraz renk katmak biraz da rahat bir dokunuş sağlamak adına pazarlardan bile kolaylıkla edinilebilecek pus yastık ve minderler vazgeçilmez olacak. Hatta birkaç kumaş parçası birleştirilerek içine doldurulacak silikon ile de aynı ürünleri elde etmek mümkün. İstenilen boyda yapılabilecek bu ürünler ders çalışırken, yemek yerken, sohbet ederken ya da televizyon seyrederken vazgeçilmez birer eşya olacak.

Dekoratif objeler ve detaylar

Herhangi bir eskici ya da kenar sokaklardaki dükkanlardan alınabilecek birkaç otantik eskitme eşya ve lamba hem şık bir dekor oluşturacak hem de ders çalışırken gerekli olan aydınlatmayı sağlayacaktır. Yatağın başına alınabilecek bir kenar sehpa üzerine bırakılabilecek bir lamba ile oldukça alımlı bir dekor oluşturacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Farklı Desenleri Birlikte Kullanmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı