Çocuk Odası

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu

Bir bebeğiniz olacağı için dinmeyen heyecanınızı sakın yeterince büyük bir bebek odası hazırlayamadınız diye bastırmayın. Ailenin minik üyesine ait bir köşe ya da küçük ve dar bebek odaları için çeşitli dekorasyon çözümleri olduğunu bilmelisiniz. Bebeğiniz henüz küçük olduğu için aslında çok da fazla yere ihtiyacınız yok. Yatağını sığdırmanız ve bir de eşyaları için saklama mobilyası ayarladığınız takdirde bebek için dekoratif bir köşe hazırlayabilirsiniz. Burada bunu birkaç örnekle inceleyelim.

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu
Küçük Bebek Odası Dekorasyonu

Yeni bir fikir bulana kadar önünüzde daha aylar var ve bu süre içinde bebeğin yatağını ve eşyalarını koyacağınız bir etajeri kendi odanıza yerleştirebilirsiniz. İlk aylarda pek çok annenin bebeğin yanı başından ayrılmadığı hesaba katılırsa, bu çözüm gayet pratik bile olabilir.

Bebek odası olarak düzenleyeceğiniz oda darsa, açık renklerden faydalanmanızda fayda var. Koyu renkler odayı daha da daraltabilir. Bebek odasında renk olması gerektiğini düşündüğünüzü duyar gibiyim. Bu durumda mobilyada açık renkler kullanıp perde ve halıda canlı renkler kullanmayı tercih etmelisiniz. Bu şekilde odanın metrekaresinden çok bu sevimli ayrıntılara dikkat çekmiş olursunuz.

Bebek odanız darsa, yer açmak için köşeleri ve duvarları iyi değerlendirmelisiniz. Etajerinizi yerleştirdikten sonra duvara raf ya da askılık çakarak biraz daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Duvar süslemeleri için de yer ayırmayı unutmayın. İnanın içineferahlık verecek ve yüzünü güldürecek minik çerçeveli fotoğraflar, duvar dekorasyonu için yeter de artar bile.

Yeni doğan bir bebeği, ilk başta da söylediğimiz gibi evin başka bir odasına yerleştirebilirsiniz. Yeter ki bu oda çok gürültülü olmasın ve yatağı için yer açılabilsin. Küçük misafir odanızı bir süreliğine bebeğiniz için düzenleyebilirsiniz. Odanın ışık alması iyidir ancak eğer bebeğiniz için biraz daha mahrem bir köşe olmasını tercih ediyorsanız, bir perde ya da paravan yardımıyla odayı bölebilirsiniz.

Şimdiye dek söylediklerimizin bir arada uygulandığını görebileceğiniz bir fotoğraf. Bebek yatağı bir perde ile çevrelenmiş. Eşyaları için bir etajer ayrılmış. Askılığı olan bir raf yardımıyla hem eşya için yer açılmış hem de bebek giysileri asılarak buranın bir bebeğe ayrıldığı vurgulanmış.

Bir önceki yazımız olan Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı