Dekorasyon Blog

Kiralık Ev Masraf Yapmadan Nasıl Dekore Edilir?

Kiralık bir evde oturuyor olmanız dekorasyon zevkinden mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Belki kendi evinizmişcesine aklınıza gelen her parlak fikri uygulayamazsınız ama kiralık bir evi masraf yapmadan dekore etmenin pek çok yolu vardır. Her şeyden önce ev kiralık da olsa tesisat sorunlarını mutlaka halletmelisiniz. Ev sahibenizle görüşerek eskimiş su borusu, çalışmayan petekler, akan banyo tavanı benzeri aksiliklerin düzeltilmesi gerekir. Eğer bu tip sorunlar yaşanmıyorsa sıra evi biraz hareketlendirmeye geldi demektir.

Kiralık Ev Masraf Yapmadan Nasıl Dekore Edilir?

Kiralık Ev Masraf Yapmadan Nasıl Dekore Edilir
Kiralık Ev Masraf Yapmadan Nasıl Dekore Edilir

Yastıklar bir evde desenlerle oynamak ve kontrast yaratarak renklerle dekorasyon yapmak adına en uygun aksesuarlardır. Kimi zaman eski bir kanepe yeni ve şık yastıklarla bambaşka ve lüks bir mobilyaya dönüşebilir. Koltuk şalı ve yastıklarınızı birbiriyle aynı renklerde ama farklı desenlerde seçerek aralarında hoş bir uyum yaratabilirsiniz.

Umarım okumayı seviyorsunuzdur. Mobilyalarınıza ve duvarların rengine uygun bir duvar kütüphanesiyle eve kendi damganızı vurabilirsiniz. Kitaplar pek çok yararının ardından ayrıca görsel olarak da bir odayı bambaşka bir havaya bürüyebilirler. Renkleriyle etrafa adeta sıcaklık yayarlar. Steril ve boş oda havasını hemen dağıtırlar. Üstelik bu kitaplar sizin ve onları boylu boyunca bir duvarda görmek bu evin sizin yuvanız olduğunu hissettirecektir. Pahalı bir kütüphaneye bile gerek yok ama yeterli sayıda kitaba ihtiyacınız olacağı kesin.

Çiçeklerle aranız nasıl? Kendi eviniz de olsa, kiralık da olsa çiçekler bir ev için en hesaplı ve en güzel dekorasyon öğeleri arasında yer alır. Çiçek bakımıyla aranız iyi değilse, iç mekanlara uygun ve bakımı sizi zorlamayacak yeşil ev bitkilerinden de alabilirsiniz. Bu tip doğal tercihler evi samimi ve yaşanabilir kılar.

Duvarın rengiyle ya da yer döşemesiyle oynayamıyor olabilirsiniz. Ama aydınlatma ürünleri ve duvar süsleri ekleme şansınız var. Modern bir ayaklı lamba ya da duvara asacağınız irili ufaklı tablolar ve aynalarla tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu tip ürünleri yapı marketler de bile gayet uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Yatak odanızda vintage bir yatak başı ya da parlak renklerde nevresim takımları kullanarak bu odaya kişilik kazandırabilirsiniz. Bütün bu saydıklarımızın hepsini de taşınmanız gerektiğinde yanınıza alabilirsiniz. Dolayısıyla içinize sinerek yapabileceğiniz alışverişler olacaktır.

Kiraladığınız evin duvarları yeni boyanmış ise, tekrar boyatarak masraf yapmaya değmez. Yer döşemesi içinse kesinlikle kiralık bir evde tadilata girişmemelisiniz. Eğer beğenmediğiniz bir duvar ya da döşeme rengiyle karşı karşıyaysanız ne yapabilirsiniz? Duvarlar için duvar stickerı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu ürünler artık duvardan kolayca sökülebilir şekilde üretiliyor. Sonradan size bela olmaz. Zemin içinse çarpıcı desende bir halı ya da renkli bir kilim dikkatinizi başka yöne çekmenizi sağlayabilir.

Tablolardan, dekoratif tabaklardan, seramik biblolardan, sanat eserlerinden yararlanmayı unutmayın. Desenli abajurlar, güzel bir perde, renkli puflar ya da anneanneden kalan antika bir sandık bile kiralık evinizin dekorasyonunda size az masraf yaparak ve hep kendi eşyalarınızı kullanarak dekorasyon yapma şansı verir.

Bir önceki yazımız olan Klasik Mavi Ev Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı