Mutfak

İlham Veren 20 Mutfak Renk Kombinasyonları

Mutfağınızın şık ve davetkar görünmesi için sadece satın aldığınız mobilya ve mutfak aksesuarları yeterli değildir. Mükemmel bir iç mekan tasarımı için en önemli nokta uyumlu bir renk kombinasyonu seçimi yapmaktır. Klasik beyazdan kırmızı veya sarı gibi yoğun tonlara kadar mutfağınızı güzelleştirmenin ve yeni bir güncelleme yapmanın birçok yolu var. İşte birbirinden farklı tarzlara sahip ilham kaynağı 20 mutfak renk kombinasyon örneği..

İlham Veren 20 Mutfak Renk Kombinasyonları

1. Klasik ve modern birleşimi

Mutfak renk kombinasyon önerileri
Mutfak renk kombinasyon önerileri

İşte birden fazla rengin ve desenin bir arada nasıl muhteşem görünebileceği konusunda ilham veren bir mutfak dekorasyonu örneği.. Burada koyu renkli ahşap, antrasit ve beyaz modern karolarla buluşuyor, rahatlık dolu modern bir ortam yaratan harika bir kontrast.

2. Uyumlu renk kontrastları

Mutfak için uyumlu renk kombinasyonları
Mutfak için uyumlu renk kombinasyonları

Bir sonraki mutfağımız, rustik bir iç mekan ile modern unsurları birleştiriyor. Burada, sakinleştirici bir mavi arduvaz grisi ile birleştirilmiş ve paslanmaz çelik elemanlarla tamamlanmış. Ahşap ve modern malzemelerin karışımı tüm mutfaklar için uyumlu bir görsel oluşturur.

3. Klasik zarafet

Klasik mutfak renk kombinasyonları
Klasik mutfak renk kombinasyonları

Beyaz ve gri gibi klasik renklerin kombinasyonu her zaman zarif bir ortam yaratır. Rustik tarzı sarkıt aydınlatmalar bu mutfakta göz alıcı bir şıklık oluşturmuş.

4. Parlak pastel renkler

Mutfak renk önerileri
Mutfak renk önerileri

Mutfakta ferah ve aydınlık bir aksan ayarlamak istiyorsanız, açık pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle odanın geri kalanı daha koyu tonlarla süslendiğinde, parlak ve davetkar bir atmosfer kaçınılmazdır.

5. Endüstriyel şıklık

Modern mutfak renk kombinasyonları
Modern mutfak renk kombinasyonları

Siyah ve beyaz karışımı, hem klasik hem de kentsel olarak uygulanabilen bir klasiktir. Bu mutfak örneğinde başarılı renk kontrastına ek olarak, aydınlatma ve diğer tasarımlar stili mükemmel şekilde tamamlamıştır.

6. Geleneksel ve Modern etki

Mutfak için renk kombinasyonları
Mutfak için renk kombinasyonları

Hafif ahşap tonları her zaman sıcaklık ve rahatlık hissi yaratırken, paslanmaz çelik elemanlar mutfağa modern dokunuşu vermek için mükemmel bir seçim olabilir.

7. Akdeniz havası

En guzel mutfak renk önerileri
En guzel mutfak renk önerileri

Bu ferah mutfak  bizi güneyde bir yolculuğa çıkarıyor. Burada, ahşap elemanları ve sanatsal bir karo dekoruyla birlikte yoğun bir tuğla kırmızısıyla karşılaşıyoruz, bu da bu mutfağı davetkar bir refah yeri haline getiriyor.

8. Klasik renkler

Mutfak renk fikirleri
Mutfak renk fikirleri

Klasik renkler her zaman sıkıcı görünmek zorunda değildir. Bu, klasik beyaz bir iç mekanın siyah ve hafif ahşap mobilyalarda ve vurgularla birleştirildiği bu mutfakta bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Antrasit renkli taş zemin modern bir etki oluşturmuş durumda.

9. Açık ve koyu

Koyu renk mutfak renkleri
Koyu renk mutfak renkleri

Endüstriyel tarzdaki bu mutfak, paslanmaz çelik elemanlarla öne çıkarken, etkileyici maskülen bir tarza sahip.. Mobilyaların geri kalanı parlak renkler sayesinde oda hala samimi ve uyumlu görünüyor.

10. Rustik çekicilik

Rustik mutfak renk kombinasyonu
Rustik mutfak renk kombinasyonu

Beyaz veya kahverengi gibi klasik renklerle donatılmış bir mutfakta bile, ek renk vurguları ile bir güncelleme oluşturabilirsiniz. Bu mutfak örneğimde Akdeniz havası yaratan sanatsal desenli karolar kullanılmış.

11. İskandinav şıklık

İskandinav tarzı mutfak renk kombinasyonu
İskandinav tarzı mutfak renk kombinasyonu

Tipik İskandinav  tarzı basit ve minimalist mobilyalar ile karakterize olsa bile, kesinlikle ilave canlı renkler ile daha ilgi çekici ve davetkar bir stile çevirebilirsiniz.. Açık pastel renkler, odaya hafiflik ve tazelik kazandıran  popüler renklerdir.

12. Mavi çeşitliliği

Mutfak için mavi renk kombinasyonları
Mutfak için mavi renk kombinasyonları

Rahat ve tazelik hissi veren bir mutfak dekorasyonu hayal edenler için bu mükemmel mavi mutfak dekorasyonu ilham kaynağı olabilir. Bu örnekte mavinin bir çok farklı tonunu bir arada görebiliyoruz. Bu kadar rahat ve göz yormayan bir stilin anahtarı pastel renk tonlarının tercih edilmesidir.

13. Saf ve minimalist

Minimalist mutfak renk kombinasyonları
Minimalist mutfak renk kombinasyonları

Siyah beyaz bir mutfak her zaman zarif ve şık görünüyor. Örneğimizde, minimalist karakteri korumak için dekoratif ev aksesuarları bilinçli  olarak kullanılmamıştır. Bunun yerine, göz alıcı olarak işlev gören desenli karolar kullanıldı.

14. Sıcak renkler

Mutfak için sıcak renk önerileri
Mutfak için sıcak renk önerileri

Rustik ahşap bir atmosfer her zaman sıcak ve rahat görünüyor. Bu, bakır ile özellikle uyumlu görünen sıcak ahşap renkleri ile ortaya çıkarılmış.

15. Retro cazibesi

Retro mutfak renk kombinasyonu
Retro mutfak renk kombinasyonu

Mutfağınıza temiz hava oluşturmak için her zaman yeni mobilya almanız veya duvarları yeniden boyamanız gerekmez. Bazen yeni bir renkte bir mobilya parçası yeterlidir! Örneğimizde, pembe buzdolabı harika bir nostaljik etki yaratıyor.

16. Deniz özlemi

Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonu
Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonu

Bu mutfağın parlak mavisi bize denizin güzelliğini hatırlatıyor. Sahil tarzı, bu mutfakta bazı yeşil bitkiler ve raftaki dekoratif objeler ile vurgulanmaktadır. Kısıtlı, nötr renklerde mobilyaların geri kalanı da bununla mükemmel bir uyuma sahip.

17. Desen karışımı

Mutfak renk kombinasyon fikirleri 2021
Mutfak renk kombinasyon fikirleri 2021

Kahverengi veya antrasit gibi ölçülü renkleri seviyorsanız, mutfağınızda farklı desenlere sahip karoları da entegre edebilirsiniz. Koyu renkler nedeniyle, bunlar uyumlu görünüyor ve mutfağı tamamen yeniden dekore ediyor!

18. Parlak tonlar

Etkileyici mutfak renk fikirleri 2021
Etkileyici mutfak renk fikirleri 2021

Açık yeşil ve klasik granitten yapılmış bir renk kombinasyonu ile bu mutfağa zarif ve sıcak bir atmosfer kazandırmış. Diğer yandan parlak yüzeyler mutfakta modern bir atmosfer yaratmış durumda.

19. Altın parlaklık

Mutfak renk örnekleri
Mutfak renk örnekleri

Altın veya diğer metalik tonlar gibi göz alıcı renklerin şık görünmesi için genellikle doğru bir kontrast yakalamak gerekir. Örneğimizde, altın duvar boyası rustik ahşap unsurlarla mükemmel şekilde birleştirilmiş ve uyumlu bir görsel ortaya çıkmış.

20. Odak noktası renkler

2021 popüler mutfak renkleri
2021 popüler mutfak renkleri

Daha önce de gördüğümüz gibi, renklerle çok özel bir mutfak oluşturmak için çok sayıda seçenek var. Son örneğimiz, küçük renk aksanlarının genellikle önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Sarı tek bir duvar, parlak mavi bazı ev aksesuarları ve siyah ve mavi modern bir iç mekan bu mutfağı şık ve davetkar görünmesinde önemli rol oynuyor.

Bir önceki yazımız olan Modern Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı