Çocuk Odası

Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri

Genç kız odası dekorasyonunda işi tek başınıza ele almayın ve mutlaka odayı kızınızla birlikte düzenleyin. Renk ve aksesuar seçiminde kendi kişiliğini yansıtmasına hatta odada ne tür mobilyalara ihtiyacı olduğuna kulak kabartın. Kişiliğin oturmaya başladığı onlu yaşlarda artık genç kız kendi beğenilerini ve ihtiyaçlarını odasına yansıtmak ister. Burada göreceğiniz genç kız odası dekorasyon önerileri kızınızla birlikte ilham almanız için size yardımcı olabilir.

Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri

Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri
Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri

Sadelikten yana olan genç kızlar beyaz ağırlıklı bir oda düşünebilirler. Yine de odanın fazla steril ve soğuk bir havaya bürünmemesi için canlı bir duvar rengi düşünülebilir. Burada aksesuarlar siyah beyaz kullanılmış ama biraz daha renk isterseniz renkli aksesuarlarla beyaz rengi bir araya getirebilirsiniz.

Vintage tarzda döşenmiş genç kız odalarının havası bir başka oluyor. Açık renkler, klasik tipte mobilya ve aksesuarlarla böyle bir dekorasyon yapabilirsiniz. Puf ve tül perdeler odanızın olmazsa olmazlarıdır.

Aslında genç bir yaşta sade bir oda yerine şöyle enerjiyi yansıtan bir oda düzenlenmesi de fena olmaz. Duvar dekorasyonunda gençler genellikle duvara ne asacakları konusunda kendileri karar verirler. Odanın renklerine uygun çerçevelerle farklı bir hava yaratılabilir. Aksesurlar canlı renklerde olacaksa mobilyanın beyaz olması bu renkleri dengeleyecektir.

Siyah beyaz bir dekorasyonun gençlere göre olamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Size böyle bir taleple gelen kızınızı geri çevirmeyin. Siyah beyaz posterler ve duvar sticker’larıyla odayı en az renk kullanarak olduğu kadar canlandırabilirsiniz. Siyah beyazın yanı sıra üçüncü bir rengi de resmi havayı kırmak için kullanabilirsiniz. Burada yardımcı olarak kırmızı renk seçilmiş ve az miktarda kullanılmasına rağmen odaya bir vurgu katmış.

Gökyüzünü ve denizi simgeleyen mavi renk, sakinleştirici bir renktir ve yatak odalarında kullanıma son derece uygundur. Açık renk ahşapla birlikte kullanıldığında odada ferah ve taze bir hava yaratmanızı sağlar. Mavi renkte aksesuar bulmakta zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çok sevilen ve pek çok ürün için tercih edilen başlıca renklerdendir.

Yeşilin hakim olduğu genç kız odası dekorasyon örneklerine baktığımızda doğayı çağrıştıran bu rengin, odaya da doğallık kattığını ve ister beyaz lake ister ahşap mobilyayla kullanın, son derece olumlu sonuçlar alındığını görüyoruz. Yatak örtüsü ve halı gibi tekstil ürünlerinde çok çeşitli tonlarını bulabileceğiniz bu rengi eğer duvarda da kullanacaksanız dikkatli olmalısınız. Yeşilin çok farklı tonları vardır ve bunlardan bazıları duvarda kullanıma pek uygun değildir. Çok açık ya da pastel tonları seçmenizi öneririm. Duvarda parlak bir yeşil zamanla enerji emici olabilir.

Resimlerdeki ortak prensiplerden biri de ağırlıkta beyaz renk kullanıp yardımcı ürünlerde ve aksesuarlarda renk uygulamak olarak öne çıkıyor. Bu durumun avantajı, dilediğinizde aksesuarları değiştirerek odaya farklı bir hava verebilecek olmanızdır.

Bir önceki yazımız olan Modern Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı