Ofis Dekorasyonu

Ev Ofisinizi Kurun: Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu

İster Geçici ister kalıcı olsun, ev ofisinizi nasıl kuracağınız ve nereden başlayacağınız konusunda soru işaretleriniz varsa yazımızda kendi ev ofisinizi kurmanız için ilham alabileceğiniz 2020 home ofis dekorasyon fikirleri yazımızda sizleri bekliyor. İşte Evinizde dikkat dağıtmayan, şık ve en önemlisi kullanışlı bir iş istasyonu için dikkat etmeniz gereken noktalar. Ev Ofisinizi Kurun: Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu.

Ev Ofisinizi Kurun: Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu

Evden çalışmanın birçok avantajı vardır: Bir yandan, işe giderken zaman kazanırsınız, diğer yandan aileniz ile daha çok zaman geçirebilir ve böylece dengeli bir iş-yaşam dengesi sağlayabilirsiniz.

Dekormanya olarak, kendi ofisinizi evinizde oturma odasında, yemek odasında, mutfakta veya kendi çalışman odanızda hızlı ve büyük yatırımlar olmadan nasıl dekore edebileceğinize dair birkaç ipucu hazırladık. Home ofisin size nasıl avantaj sağlayabileceğini ve zorlukları nasıl aşacağınızı yazımızda ki detaylarda rahatça inceleyebilirsiniz.

Dikkat dağıtıcı ve net çizgiler yok

Ev Ofisinizi Kurun Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu
Ev Ofisinizi Kurun Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu

Söz konusu home ofis dekorasyonu olunca tasarım asla ihmal edilmemelidir. Rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı için sandalyeden, masaya kadar modern ve minimalist bir tarz seçimi yapabilirsiniz. Dikkat dağıtan renkler, desenler yerine daha soft renkler gösterişten uzak modern mobilya parçaları ile çok daha sakin dikkat dağıtmayan bir çalışma odası tasarlamanızı sağlayabilir.

Pencereler ve gün ışığı

Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu
Home Ofis Dekorasyonu için 5 ipucu

Home ofisi kurarken, doğru aydınlatmaya özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta. Pencereler ve karşılık gelen gün ışığı yardımcı olabilir, ancak güneşin konumuna bağlı olarak çalışma masasının konumu doğru olmalıdır. Bu yüzden rahatsız edilmeden çalışabilmeniz için masanızı ve bilgisayarınızın monitörünü nasıl hizaladığınıza dikkat etmelisiniz. Bu örnekte olduğu gibi masanın her iki tarafında oturabilir ve geçerli aydınlatma durumuna uyum sağlayabilecek bir düzen yapabilirsiniz.

Yaratıcılık için alan

Home Ofis Dekorasyonu için ipuçları 2020
Home Ofis Dekorasyonu için ipuçları 2020

Birçok insan yaratıcı ve verimli çalışabilmek için rahat bir atmosferi tercih eder. Bu niş bir çalışma köşesi olarak mükemmeldir. Çalışma masası çizimler, eskizler ve metinlerin yazılması için alan bırakır. Tavan ışıklarından gelen ışık, göz kamaştırmamanız ve rahatsız edilmeden çalışabilmeniz için doğru şekilde masaya düşer.

Bu arada, taze çiçekler çalışma sırasında her zaman güzel bir atmosfer yaratır. Raftaki resim çerçevelerindeki fotoğraflar gibi kişisel eşyalar, sade bir atmosfere katkıda bulunurken çalışma alanınızı kişiselleştirmek için harika bir seçenektir.

Bitkiler çalışmayı keyifli hale getirir

Home Ofis Dekorasyonu fikirleri 2020
Home Ofis Dekorasyonu fikirleri 2020

Evinizin diğer odalarında yaptığınız gibi kişisel çalışma alanınız içinde bitkilere yer vermelisiniz. Güzel bir atmosfer yaratırlar ve hava kalitesini artırırlar. Home ofis dekorasyonu için de birden fazla bitkiye odanızda yer verebilirsiniz. Yaratıcı bir alanda konsantre şekilde çalışmanız ve ilham almanız gerekse de bitkilerin varlığından yararlanabileceğinizi göreceksiniz.

Bilgisayarlar, yazıcılar vb. İçin bağlantılar

Home Ofis Dekorasyon fikirleri 2020
Home Ofis Dekorasyon fikirleri 2020

İş istasyonunuzu ayarlamadan önce, yeterli sayıda güç bağlantısı ve soket olup olmadığını kontrol edin. Rahatsız edilmeden ve odaklanabilmek için bilgisayarınız, monitörler, tarayıcılar ve yazıcılar gibi diğer aygıtlar için sürekli bir güç kaynağına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Bir başka önemli nokta da istikrarlı bir WiFi bağlantısıdır. Her durumda, hızlı bir İnternet bağlantısı meslektaşlarınızla video konferans yapabilmeniz ve işlerinizi daha hızlı yapabilmeniz için önemli etkenlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı