Mutfak

Dekoratif Raflar ile Mutfak Dekorasyon Örnekleri 2020

Tüm araç gereçleri mutfakta saklamanın nasıl mümkün olabileceğini merak edenlerdenseniz yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz birbirinden farklı tarzlara sahip dekoratif ve kullanışlı mutfak raf sistemleri ve dekorasyon örneklerinden ilham alabilirsiniz. İşte dekoratif daflar ile mutfak dekorasyon örnekleri 2020

Dekoratif Raflar ile Mutfak Dekorasyon Örnekleri 2020

Yazımızda. mutfağınız için harika raf fikirleri yanı sıra tarz seçimde size yol gösterebilecek farklı tasarımlar bulabilirsiniz.. Bunlar çok fazla depolama alanı sunar ve mutfağı tamamen düzenlemeye yardımcı olur.

1. Kütüphane tarzı mutfak rafları

Mutfak raf modelleri 2020
Mutfak raf modelleri 2020

Özellikle modern sevenler bu örneği harika bulacaklar. Bu mutfak tıpkı bir kütüphanede olduğu gibi büyük ve kullanışlı raflarla donatılmış. Bu raflar çok fazla alan sunar ve her şeyin daha düzenli görünmesine yardımcı olur, tabi ki mutfağınızın bu dekorasyon için yeterli büyüklüğü sahip olması gerekir.

2. Endüstriyel tarzı

endüstriyel tarzı mutfak dekorasyonu 2020
endüstriyel tarzı mutfak dekorasyonu 2020

Yoksa biraz daha modern ve dikkat çekici bir dekorasyon mu tercih edersiniz? O zaman kesinlikle çok sayıda metal ve geometrik desenleri ile bu endüstriyel tarzı mutfak örneğinden ilham alabilirsiniz.

3. Gizli aydınlatmalı raflar

Aydınlatmalı mutfak raf modelleri 2020
Aydınlatmalı mutfak raf modelleri 2020

Akşamları yemek yapsanız bile mutfakta yeterli ışık olması da önemlidir. Gizli aydınlatmaların entegre edildiği bu harika raflara ne dersiniz? Bu tarz bir raf sistemini kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır olarak satın alabilirsiniz.

4. Basit ve kullanışlı

Klasik mutfak raf modelleri 2020
Klasik mutfak raf modelleri 2020

Daha basit tercih edenler, bu harika kır tarzı mutfağa entegre edilmiş bu basit raflardan kesinlikle ilham alabilirler. Bazen basit ve tasarımlar daha doğal ve sıcak bir atmosfer yaratabilirler.

5. Modern çelik raflar

Çelik mutfak raf modelleri 2020
Çelik mutfak raf modelleri 2020

Metal raflarla donatılmış bir mutfakta işler biraz daha fütüristik. Zevkli ve her şeyden önce zamansız görünüyor. Diğer yandan mutfağa şık bir endüstriyel stil kazandırmış durumda.

6. Sıcak ve doğal

Ahşap mutfak raf modelleri 2020
Ahşap mutfak raf modelleri 2020

Hafif ahşaptan yapılmış basit raflar mutfağınıza rahat ve sıcak bir tarz ekler. En sevdiğiniz fincanları, küçük aksesuarları hatta kitaplarınızı bu alanda rahatça depolayabilirsiniz. Son derece yalın ve sıcak bir etkiye sahip olduğu kesin.

7. Alışılmadık yerlerde

Dekoratif mutfak raf sistemleri 2020
Dekoratif mutfak raf sistemleri 2020

Artık duvarlarda klasik rafları göremiyor musunuz? Çok sıra dışı yerlerde raflara yer açmaya ne dersiniz? Bu örnekte olduğu gibi mutfak adasına dahil edilmiş kullanışlı ahşap raflar son derece şık ve farklı bir etki yaratmış durumda.

8. Klasik

Mutfak rafları ile dekorasyon 2020
Mutfak rafları ile dekorasyon 2020

Tabii ki, rafları iyi kullanmak da önemlidir. Bu nedenle, planlama yaparken neyin barındırılması gerektiğini de dikkatlice düşünmelisiniz. Mutfak eşyalarının ve aletlerinin büyük bir bölümünü raflarınızda saklamayı başarabilirsiniz, bu örnekte olduğu gibi.

9. Dolaplar ile kombine

Mutfak raf dekorasyon örnekleri 2020
Mutfak raf dekorasyon örnekleri 2020

Her zaman bu kadar açık sevmiyorsanız, dolap ve rafların bir kombinasyonunu kullanmalısınız. Bu şekilde dolap kapılarının arkasında bazı şeyleri veya dağınıklığı ustaca gizleyebilirsiniz, oldukça pratik, değil mi?

10. Dikkat çekici

Renkli mutfak dolapları ve dekorasyon örnekleri 2020
Renkli mutfak dolapları ve dekorasyon örnekleri 2020

Ve son olarak en önemli unsurlardan biri renk seçimi! Mutfağınıza bir raf sistemi dahil etmeyi düşünüyorsanız, sadece mevcut depolama alanına değil, aynı zamanda tasarıma da dikkat etmelisiniz. Güzel ve dikkat çekici renk tonları mutfakta fark yaratır. Bu tarz renkli mutfak dolapları bu konuda size yardımcı olabilir ve küçük mutfaklarda nasıl daha fazla alan yaratabileceğiniz konusunda harika ipuçları verebilir!

Bir önceki yazımız olan Renkli Mutfak Dekorasyonu ile Enerjinizi Yükseltin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı