Faydalı Bilgiler

Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar

Oturma odalarımızı dekore ederken en çok dikkat ettiğimiz şey tercih ettiğimiz objelerin dikkat çekiciliğidir. Her beğendiğimiz objeyi sadece beğendik diye oturma odamızda kullanmak her zaman mümkün değildir. Bazen beğendiğimiz dekoratif bir obje sahip olduğumuz mobilyalar ile hiç alakalı olmayabiliyor. Bu durumda şıklık katmak istersen aksine görüntüyü bozmuş olabiliyoruz. Bu yüzden dekorasyonda oturma odasında şık aksesuarlar seçerken mobilyalarımızın tarzını ve rengini de göz önünde bulundurarak uyumlu bir seçim yapmak gerekiyor.

Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar

Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar
Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar

Oturma odaları için dekor olarak tercih edilenler arasında ilk önce yastıklar geliyor. Renkli, desenli, şık ve tasarım ürünü olarak dizayn edilmiş yastıklar ile düz renk koltuklarınıza renk katabilir ve ya renkli koltuklarınızı düz renk yastıklar ile süsleyebilirsiniz. Dekorasyonda oturma odasında şık aksesuarlar listesinin ikinci sırasında aynalar yer alıyor. Odaya derinlik ve ferahlık katan aynalar çerçeve seçimi, renk seçimi ve ebat seçimi ile büyük önem taşıyor.

Konsollar üzerinde kullanılan dekoratif objeler bu listede üçüncü sırada. Bu objelerde de renk ve ebat oldukça önemli. Spor dizayn edilmiş bir oturma odasında çini işi gibi tarihi objeler biraz alakasız durabilirken, spor dizayn edilmiş kokulu mumluklar, şamdanlar, şekerlikler gibi objeler daha uygun oluyor. Orta sehpalar için renkli taşlar ile hareketlendirilmiş büyük tabaklar ve ya sıralı ahşap mumluklar daha sade ve şık duruyor.

Klasik tarza dizayn edilmiş bir oturma odasında ağırlıkla çini işi dekoratif objeler ve antika değeri taşıyan aksesuarlar, aynı zamanda sanatsal tablolar daha tamamlayıcı oluyor. Tüm obje seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ebat, renk ve tarz uyumudur. Özellikle tarz uyumu ile tercih ettiğiniz aksesuarla oturma odanıza şık bir detay katmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güneşi Engelleyen Perde ve Gölgelik Çözümleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı