Dekorasyon Blog

Dekorasyonda Oda Bölme Fikirleri

Yatak odalarında, salonlarda ve hatta mutfaklarda ihtiyaç nedeniyle odaların bölünmesi gerektiğinde bunu daha tasarım ve dekoratif bir şekilde yapmanın bin bir çeşit yolu vardır. Dekoratif bir salonu ikiye bölmek gerekiyorsa araya duvar örmek çok gereksiz olacağı gibi iki taraftan da daha fazla alan kaybına neden olabilecektir. Ama dekoratif delikli panellerle hem daha geniş bir görünüm elde edilecekken hem de iki oda arasındaki bağda kopmamış olacaktır. Sonuç olarak dekorasyonda oda bölme fikirleri arasında daha birçok örnek bulmak mevcuttur.

Dekorasyonda Oda Bölme Fikirleri

Dekorasyonda Oda Bölme Fikirleri
Dekorasyonda Oda Bölme Fikirleri

Bir alanın kullanıldığı şeklinden daha kullanışlı ve daha tarz bir hale getirilmesi için başvurulan yöntemdir. Dekorasyon işleri ile profesyonel olarak ilgilenen kişiler mevcuttur ve daha profesyonel sonuçların elde edilmesine imkan sağlanmaktadır. Fakat kişilerin kendi zevklerine uygun ve dekoratif fikirleri araştırarak kendileri de evlerinde dekoratif çalışmalar yapmaları mümkündür.

Dekoratif Oda Bölme; genel olarak bir geniş odadan iki farklı kullanım alanı elde etmek amacıyla yapılan bir yöntemdir. Odayı bölerken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır ama en önemlisi iki kullanım alanının da kullanım alanlarından çalmamak olmalıdır. Sonuç olarak bölünen yerlerde de rahat bir şekilde hareket edilmesi gereklidir. İyi bir dekorasyon sağlanabilmesi için odanın genel fiziki özellikleri göz önüne alınmalıdır ve en uygun yerden ikiye bölünmelidir ya da illa iki eşit parça olarak değil de biri küçük biri büyük şeklinde de bölünebilecektir.

Özellikle salonlarda yeme alanı ve oturma alanını bölme işlemi yapılırken yemek alanı için ayrılan kısmın diğer kısımdan daha küçük ayarlanması mümkün olabilecektir. Mutfaklarda yemek yapılan tezgah kısmından yemek yeme kısmının olduğu alanın dar bir pano ile ayrılması çok şık ve basit bir dekorasyonda oda bölme fikirleri içerisinde olunabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin Ev Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı