Mutfak

Daha Düzenli bir Mutfak Dekorasyonu için 8 Fikir

Mutfakta her gün birçok şeye ihtiyacımız var, baharatlık takımlarından tutunda, tava, tencere ve yemek hazırlığında kullandığımız mutfak araç gereçlerine kadar bir çok parça. Bu kadar fazla araç gereci özellikle küçük mutfaklarda mükemmel bir şekilde düzenlemek genellikle zordur. Bu noktada mutfağınız için ilham alabileceğiniz ve Daha Düzenli bir Mutfak Dekorasyonu için 8 Fikir yazımızda sizleri bekliyor.

Daha Düzenli bir Mutfak Dekorasyonu için 8 Fikir

Mutfakta daha rahat ve düzenli bir çalışma ortamı yaratmak için yaratıcı ve pratik fikirler gereklidir. Yazımızda seçtiğimiz mutfak dekorasyon örneklerinde raflar ve fonksiyonel çekmecelerin ne denli  önemli bir rol oynadığını rahatlıkla görebileceksiniz. Çünkü onlarla daha fazla depolama alanı ve dolayısıyla daha fazla alan açma şansımız bulunuyor. Mutfağınızı daha düzenli ve güzel hale getirmenize yardımcı olmak için bu işin uzmanlardan bazı harika ipuçları yazımızın devamında sizleri bekliyor.

1. Akıllı kabin sistemleri

Akıllı Mutfak dolap sistemleri 2020
Akıllı Mutfak dolap sistemleri 2020

Geri çekilebilir ve uzatılabilir dolap sistemleri pratiktir ve az yer kaplar. Büyük bir dolapta daha fazla alan oluşturmak oluşturmak istiyorsanız, örneğin, tencere ve tavaları saklamak için bu örnekte olduğu gibi özel bir sistem kullanmayı düşünebilirsiniz.

2. Çift çekmece

Çift çekmece mutfak dolapları
Çift çekmece mutfak dolapları

Mutfağa yer açmak ve düzende tutmak için iyi düşünülmüş bir çekmece sistemine sahip fonksiyonel bir dolap gereklidir. Üst üste uzanan farklı bölmelerle, her şey sabit bir yere sahiptir: büyük mutfak aletlerinden yemeklere ve baharat takımlarına kadar bir çok araç gereci rahatça depolayabilirsiniz.

3. Köşe dolapları

Köşe dolap sistemleri 2020
Köşe dolap sistemleri 2020

Akıllı bir ray sistemi sayesinde, tencere ve tava gibi büyük mutfak eşyaları da küçük bir köşe dolabında saklanabilir. Modüller kolayca içeri ve dışarı çekilebilir, böylece yemek pişirirken veya pişirirken ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

4. Pratik mutfak adası

Kullanışlı mutfak adası modelleri 2020
Kullanışlı mutfak adası modelleri 2020

Bir mutfak adası sadece şık bir göz alıcı değil, çok işlevli ve çok yönlüdür. Çalışma alanını ve ocak alanını birleştirir ve hatta dolaplar veya açık raflar için alan sunar.

5. Daha düzenli bir mutfak için

Eskitme mutfak dolapları 2020
Eskitme mutfak dolapları 2020

Bu yaratıcı ve harika fikir kesinlikle size ilham verebilir güzelliğe sahip. Tüm malzemelerin, yiyecek ve mutfak yardımcılarının kalıcı bir yere sahip olduğu ince ahşaptan yapılmış bir dolap. Bu, mutfaktaki kalabalığı ortadan kaldırma konusunda kullanışlı bir dolap örneğidir.

6. İçecekler için ilave bir buzdolabı

Mini mutfak buzdolabı dekorasyonu
Mini mutfak buzdolabı dekorasyonu

İçecekler buzdolabında çok yer kaplar, birçoğu onları bodrumda saklamayı tercih eder. Mutfakta mini buzdolabı ile en sevdiğiniz şarapları, meyve suyu veya alkolsüz içecekleri hemen düzenleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

7. Geniş depolama sunan mutfak dolapları

Mutfak düzeni için dekorasyon önerileri 2020
Mutfak düzeni için dekorasyon önerileri 2020

Burada çekmecelerin ne kadar pratik olduğuna dair başka bir örnek görüyoruz. Yemek, baharat veya diğer malzemeler olsun, mutfağınızın kalabalığını tümüyle ortadan kaldırabilecek bir depolama imkanına sahip bir dolap tasarımı. Tüm malzemeler burada mükemmel bir şekilde organize edilebilir ve rahatça saklanabilir.

8. Cam dolap kapakları

Kullanışlı vintage tarzı mutfak dolabı dekorasyonu
Kullanışlı vintage tarzı mutfak dolabı dekorasyonu

Bu mutfak bize her zaman pratik ve modern olması gerekmediğini gösteriyor. Tüm mutfak gereçlerini düzenlemek için çok sayıda dolap ve çekmece mevcuttur. Şık cam kapılar ve nostaljik kulplar mutfağa fonksiyonel özelliklerden ödün vermeden kendi cazibesini kazandırmış durumda.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Raflar ile Mutfak Dekorasyon Örnekleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı