Çocuk Odası

Çocuk Odası İçin Aydınlatma Önerileri

Çocuklarınızın sahip oldukları odaları, onlar için kendi dünyaları anlamına geliyor. Hızla büyüyen çocuğunuz o odada hem uyuyup hem oynayıp hem de hayal güçlerini geliştirecekler. Hal böyle olunca çocuğunuza ait kendi dünyasını kurmak için de gerek tasarım ve gerekse aydınlatma noktasında titiz ve seçici davranılması gerekiyor.

Çocuk Odası İçin Aydınlatma Önerileri

Çocuk Odası İçin Aydınlatma Önerileri
Çocuk Odası İçin Aydınlatma Önerileri

Çocuk odaları için aydınlatma stilleri büyük önem arz ediyor. Genellikle çocuk odaları için birden fazla aydınlatma stili tercih edilebiliyorken bunlardan en ilgi göreni ise ayarlı lambalar olarak göze çarpıyor. Çocuk odası aydınlatma fikirleri sizleri için listeledik.

Tavan Lambalı Aydınlatma

Çocuk odasında tercih edebileceğiniz en güzel aydınlatma fikirlerinden birisi de başucu aydınlatması adı verilen tavan lambalarıdır. Downlight ve tavan lambası ile çocuğunuz için ilgi çekici ve kullanışlı bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Ayarlanabilir Aydınlatma

Özellikle çocukların karanlık ortamlarda uyumaktan hoşlanmadıkları herkes tarafından bilinir. Bunun önüne tavan lambalarınıza takabileceğiniz dimmerlar aracılığı ile geçebilirsiniz. Dimmerlar sayesinde artık ayarlanabilir hale gelen lambalarınızı uyku saatlerinde kısarak loş bir ortam meydana getirebilir ve çocuğunuzun uykuya kendisini güvende hissederek dalmasını sağlayabilirsiniz.

Yatak Yanı Aydınlatma

Baş ucu aydınlatma da denilen bu aydınlatma ile özellikle kitap okunan veya okuyan çocuklar için pratik bir çözüm sağlamış olabilirsiniz. Bunun haricinde tuvalet ve su içme ihtiyaçları için daha ileri yaşlardaki çocuğunuza yatak yanı aydınlatma seçeneğini uygulayabilirsiniz.

Masa Üstü Aydınlatma

Eğer çocuğunuzun odasında mevcut bir masa varsa ve çocuğunuz bu masayı hem ödevleri hem de yazı ve boya oyunları için sık kullanıyorsa muhakkak kaliteli bir masa üstü aydınlatması edinmelisiniz. Bu masa üstü lambaların kaliteli olması çocuğunuzun gözlerine zarar vermemesi açısından oldukça önemlidir.

Gece Lambası

Çoğu insan tarafından kullanılan gece lambaları ayarlanabilir aydınlatmaya sahip olmayan çocuk odaları için oldukça kullanışlı bir alternatiftir. Gece lambalarının alternatifi ise karanlıkta parıldayan objelerdir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odaları için Harika Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı