Faydalı Bilgiler

Ahşap ve Metal Mobilyayı Nasıl Bir Araya Getirmeli?

Evinizin görünümünü tazelemenin bir yolu da mobilyaları ya da mobilya düzenlemesini değiştirmek olabilir. Odaya daha modern bir hava katmak için ahşap mobilyaları metal malzemeyle harmanlayabilirsiniz. Tek tek ahşap ya da metal eşyalar seçebileceğiniz gibi, her iki malzemenin birden kullanıldığı eşyalardan yararlanmak da mümkün. Ahşap ve metali bir araya getirmenin püf noktalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ahşap ve Metal Mobilyayı Nasıl Bir Araya Getirmeli?

ahsap ve metal dekorasyon fikirleri
ahsap ve metal dekorasyon fikirleri

Bu kombinasyonu kolay hale getirmenin bir yolu, tasarımında hem ahşap hem de metalin birlikte kullanıldığı bir parçayı merkeze yerleştirmek olabilir. Örneğin metal ayaklı ahşap bir orta sehpa gibi. Her iki malzemenin de kullanıldığı bu sehpa diğer parçaları birleştirici bir rol oynar. Tümüyle metal bir lambayı ya da ahşap bir sandığı salona katmak kolaylaşır.

Masa, sehpa, kitaplık gibi mobilyalarınız hangi malzemedense, diğer malzemeden üretilmiş aksesuarlarla süsleyin. Örneğin ahşap sehpanın üzerine metal mumluklar koyabilirsiniz. Ya da metal kitaplığa ahşap kutular yerleştirebilirsiniz. Mobilya kulplarında metal kullanmak her iki malzemeyi yumuşak bir şekilde harmanlamanın başka bir yoludur.

Ahşap ve metal eşyaları dengeli bir biçimde yan yana yerleştirmeye çalışın. Salonun bir yarısında metal diğer yarısında ahşap eşyalr dizili olursa, ortaya dengeli ve şık bir görünüm çıkması zor olur. Metal sandalye ile ahşap masayı yan yana kullanmanız çok daha iyi sonuç verir.

Herhangi bir köşede ahşabın çok fazla yan yana geldiğini düşünürseniz, duvara metal aksesuar asarak denge kurmayı deneyebilirsiniz. Tam tersi metal eşyaların grup oluşturması halinde araya ahşap aksesuar katarak, odanın tamamında tutarlı bir şekilde görmek istediğiniz ahşap metal birlikteliğini vurgulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evi Düzenli Tutmak İçin İpuçları başlıklı makalemizde dekorasyon ipuçları ve ev düzeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı